اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی حتما یه سری به سایت خرید فالوور اینستاگرام بزن

سایت رسمی خرید فالوور اینستاگرام

اینستاگرامشبکه های اجتماعی

راهنمای آنالیز اینستاگرام با ابزار قدرتمند ( instagram Insights)

پیشنهاد ویژه پی سی مگ

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه با مجوز رسمی می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

Rate this post

آموزش کامل استفاده از اینستاگرام اینساید یا همون آنالیز اینستاگرام رو در P30MAG دنبال می کنید، اما اینستاگرام اینساید (Instagram Insights ) چیست؟

وقتی به دنبال یک کسب و کار اینترنتی هستید باید با آمار دست و پنجه نرم کنید، اینکه مشتریان از کجا و چگونه شما را پیدا می کنند یا چه محصولی برای آنها جذاب تر است یا چگونه می توان محصولات خود را در زمان بهتری برای بهتر دیده شدن قرار دهند.

همه این موارد و حتی بیشتر از این برای یک کسب و کار اینترنتی نیاز است شما نیاز دارید تمام رفتار های مشتریان خود را برسی کنید.

تجزیه و تحلیل اینستاگرام می تواند به شما کمک کند مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید ، استراتژی محتوای خود را بهبود ببخشید و به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید. 

ما در این مقاله آموزشی در مورد آموزش کامل استفاده از اینستاگرام اینسایدر صحبت خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد به زبان هر چه ساده تر برای شما این موضوع را آموزش دهیم.

چرا آنالیز اینستاگرام (Instagram Analytics) مهم است؟

آنالیز اینستاگرام و تجزیه و تحلیل اینستاگرام بهترین روش برای درک این است که مخاطبان شما چه کسانی هستند ، چه زمانی بیشترین فعالیت را دارند و بیشتر با چه نوع محتوایی درگیر می شوند. 

این سطح از بینش برای ایجاد یک استراتژی محتوا که نتایج را برای نام تجاری یا کسب و کار شما به ارمغان می آورد بسیار مهم است.

با این حال ، یافتن معیارهای مناسب برای ردیابی و همچنین دانستن نحوه تفسیر آنها، به زبان ساده است ولی در عمل کاری زیادی طلب می کند. 

هر مارک یا کسب و کار اهداف منحصر به فرد خود را دارد (از افزایش فالوور تا افزایش کلیک ها و تبدیل ها) که به این معنی است که مهمترین معیارها مورد به مورد متفاوت است. 

چه گونه می توان بهترین شروع را داشت؟

 داشتن ایده ای روشن درباره اهداف تجاری خود ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که کدام معیارها برای کمک به شما در دستیابی به آنها بیشتر مرتبط هستند.

هنگامی که اهداف خود را تعیین کردید، می توانید اطلاعات زیادی رو از اینستاگرام آنالیتیکس به درست بیاورد که با استفاده از این اطلاعات سرعت رسیدن به اهداف خود را افزایش دهید. پیگیری تجزیه و تحلیل اطلاعت پیج خود می تواند ایده های جدید در ایجاد مطالب فالوور پسند شما به دهد.

نحوه دسترسی به Analytics اینستاگرام

Instagram Analytics فقط برای پیج های تجاری ( بیزینسی ) یا سازندگان ( کریتور ) در دسترس است ، این فقط یکی از دلایل زیادی است که توصیه می کنیم به یک کسب و کار یا پیج کریتور اینستاگرام بروید .

نحوه دسترسی به تجزیه و تحلیل در Instagram:

اگر از قبل پیج خود را به حالت بیزینسی یا کریتور برده اید، می توانید از طریق تب Insights در برنامه اینستاگرام به راحتی به تجزیه و تحلیل پیج خود دسترسی پیدا کنید.

ابتدا با ضربه زدن روی نماد منو در گوشه سمت راست بالای پیج خود شروع کنید و سپس روی برگه Insights کلیک کنید ، که تجزیه و تحلیل مربوط به نمایه کسب و کار یا تجارت شما را باز می کند. به طور متناوب ، می توانید روی دکمه Insights در صفحه نمایه خود ضربه بزنید.

پس از باز کردن اطلاعات آماری ، می توانید تعداد زیادی معیار و تحلیل برای پست ها ، داستان ها و اطلاعات جمعیتی مخاطبان خود پیدا کنید.

 

نحوره رفتن به اینستاگرام اینسایدر

توجه: اینستاگرام فقط می تواند تجزیه و تحلیل پست ها و استوری هایی را که پس از تغییر پیج به حالت بیزینسی یا کریتور، را نشان دهد.

 تجزیه و تحلیل مخاطبان اینستاگرام

آنالیز اینستاگرام و تجزیه و تحلیل مخاطبان یک روش عالی برای درک اینکه با چه کسی صحبت می کنید است. بنابراین می توانید با توجه به این آمار زمان مناسب ارسال پست خود را بدانید. 

برگه Insights را در اینستاگرام باز کنید ، به پایین به سمت “مخاطب خود” بروید و روی “مشاهده همه” ضربه بزنید.

از اینجا ، می توانید نمای کلی از تجزیه و تحلیل فالوور های پیج خود را در 7 یا 30 روز گذشته مشاهده کنید ، از جمله: 

 • رشد  فالوور ها‌ (به طور کلی ، فالوو و آن فالوو) 
 • مکانهای برتر (شهرها و کشورها)
 • دامنه سنی (همه ، مردان و زنان) 
 • جنسیت 
 • فعالترین اوقات (ساعتها و روزها) 

صفحه اینسایدر اینستاگرام -instagram insights

نحوه استفاده از آمار های اینستاگرام اینساید ؟

نظارت بر رشد فالوور های خود در طول زمان ، و مقایسه آن با استراتژی تولید محتوای خود ، یک روش عالی برای درک آنچه برای  پیج شما مفید است است. را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید استراتژی خود را دنبال کنید یا تغییر دهید. 

به عنوان مثال ، اگر پس از به اشتراک گذاشتن یک Instagram Reel متوجه  افزایش علاقه زیادی در فالوور های خود شدید ، این یک دیدگاه ارزشمندی است که می توانید برای تولید محتوا و استراتژی آینده خود استفاده کنید.

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام چه زمانی است ؟

استفاده از آنالیز اینستاگرام و جستجوی فعال ترین اوقات فالوور ها یکی از بهترین راه ها برای بهینه سازی استراتژی ارسال پست در اینستاگرام است.

با ارسال پست هنگامی که مخاطبان شما بیشتر فعال هستند ، به پست های خود بهترین فرصت برای موفقیت را می دهید، زیرا فالوور های شما بیشترین تمایل به ارسال نظر ، لایک یا اشتراک گذاری پست های را دارند. 

پست های شما هرچه بیشتر درگیر شوند، عملکرد بهتری با الگوریتم اینستاگرام دارند، این به معنای دسترسی بیشتر به پیج یا نام تجاری شما است. 

نحوه برسی و تجزیه و تحلیل پست های اینستاگرام

راه مختلف برای دسترسی به تجزیه و تحلیل پست های فید در اینستاگرام وجود دارد. 

اولین مورد از طریق تب Insights است. به پایین “محتوایی که به اشتراک گذاشته اید” بروید و روی پیکان در کنار پستهای اخیر خود ضربه بزنید. 

آنالیز پست های اینستاگرام

از اینجا ، می توانید پست های فید را تا 2 سال بر اساس طیف وسیعی از معیارها مرتب کنید:

 • Call Button Taps
 • Comments
 • Email Button Taps
 • Follows
 • Get Directions Taps
 • Impressions
 • Likes
 • Post Interactions
 • Profile Visits
 • Reach 
 • Saves
 • Text Button Taps
 • Video Views
 • Website Taps

توجه : اگر ویژگی های خرید Instagram را فعال کرده باشید ، ممکن است گزینه های بیشتری نیز ببینید.

آنالیز اینستاگرام این یک روش عالی برای دستیابی به یک دید جامع از محتوایی است که در یک بازه زمانی مشخص تولید کرده اید، که می تواند به شما در تولید محتوای بعدی و استراتژی تولید محتوا کمک کند.

برای مشاهده جزئیات بیشتر عملکردتان می توانید، روی «مشاهده اطلاعات آماری» در زیر یک پست منتشر شده ضربه بزنید. از اینجا می توانید تمام معیارهای اصلی را مشاهده کنید ، از جمله:

 • Likes
 • Comments
 • Sends (Only available outside of Europe)
 • Saves
 • Interactions (Profile visits and Website clicks)
 • Discovery (Accounts reached and Follows) 
 • Impressions (from hashtags, home, profile, and other)

برسی و آنالیز پست اینستاگرام
آنالیز اینستاگرام  برای هر معیار بینشی ارزشمندی برای پیج شما فراهم می کند. می توانید اطلاعات دقیقی از کیفیت محتوایی که تولید کرده اید بدست آورید و استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام را با آن هماهنگ کنید. مثلا:

 • لایک ، نظر ،یک راه عالی برای محاسبه اینگیجمنت پست شما هستند می توانید به دقت محاسبه کنید که چه مقدار از فالوور های شما پست شما را دوست داشته اند.  
 • ذخیره معمولاً نشان می دهد که چه محتوایی به شدت مورد توجه مخاطبان شما قرار می گیرد ، از آن الهام می گیرد یا ارزش ماندگاری دارد.
 • کلیک های وب سایت شاخص بزرگی است که فالوور های شما از پست شما به عنوان یک منبع برای استفاده در وب سایتشان استفاده کرده اند.
 • ایمپریشن نشان می دهد که پست شما با الگوریتم اینستاگرام چقدر خوب عمل می کند.

اگر از “از هشتگ” ورودی زیادی مشاهده کردید ، این بدان معنی است که با استراتژی هشتگ به بهترین نحو عمل کرده اید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید لایک واقعی میگردی اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی حتما یه سری به سایت خرید فالوور اینستاگرام بزن

روی لینک زیر کلیک کن

خرید لایک اینستاگرام ایرانی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 + = 43

دکمه بازگشت به بالا